vineri , decembrie 15 2017
Home / U 16 / Feminin / Grupele si programul jocurilor CN Juniori masculin si feminin

Grupele si programul jocurilor CN Juniori masculin si feminin

sigla chempAstazi joi, 8 septembrie  Federatia Romana de Baschet a anuntat programul primei faze de calificare in competiile din Campionatul National de juniori masculin si feminin.
Echipele ploiestene sunt distribuite in urmatoarele grupe:

U 16 feminin

Grupa 3

A.C.S. Admar Costinesti – Bucuresti, A.C.S. Champions Bucuresti, C.S.U. – Olimpia Brasov C.S.S. – C.S.M. Ploiesti, A.C.S. 4 Sports – Agronomia Bucuresti

Programarea primei etape – TUR

Etapa 1 – 09.10.2016

sta A.C.S. Admar Costinesti – Bucuresti

A.C.S. 4 Sports – Agronomia Bucuresti vs. A.C.S. Champions Bucuresti

C.S.U. – Olimpia Brasov vs. C.S.S. –  C.S.M. Ploiesti

In competitia feminina la categoria de varsta U 16 participa 25 de echipe distribuite in 6 grupe


 

U 13 masculin

Grupa 3

C.S.U. Ploiesti, A.B.C. Galactica Brasov, C.S. Sevlar Ploiesti, C.S.S. Ploiesti, C.S.U. Brasov C.S.S. Sibiu

Programarea primei etape – TUR:

Etapa 1 – 02.10.2016

C.S.S. Sibiu – C.S.U. Ploiesti  

C.S.U. Brasov – A.B.C. Galactica Brasov

C.S. Sevlar PloiestiC.S.S. Ploiesti

In competitia masculina la categoria de varsta U 13 participa 43 de echipe distribuite in 8 grupe


 

U 14 masculin

Grupa 1
A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures, L.P.S. – C.S.U. 2 Pitesti, A.B.C. Galactica Brasov, C.S.S. Sfantu Gheorghe, C.S.S. Ploiesti, C.S.S. Medias

Programarea primei etape – TUR:

Etapa 1 – 01.10.2016

C.S.S. Medias – A.S.C. Lucky Dragons Targu Mures

C.S.S. Ploiesti L.P.S. – C.S.U. 2 Pitesti

A.B.C. Galactica Brasov C.S.S. Sfantu Gheorghe
Grupa 3

C.S. Phoenix – L.P.S. Galati, C.S.O. Voluntari, C.S.S. Targoviste, C.S. Sevlar Ploiesti, C.S.S. Nr.1 Constanta, L.P.S. Focsani

Programarea primei etape – TUR:

Etapa 1 – 01.10.2016

L.P.S. Focsani C.S. Phoenix – L.P.S. Galati

C.S.S. Nr.1 Constanta – C.S.O. Voluntari

C.S.S. Targoviste – C.S. Sevlar Ploiesti

In competitia masculina la categoria de varsta U 14 participa 30 de echipe distribuite in 5 grupe


 

U 16 masculin

Grupa 5

C.S.U. Ploiesti, C.S.S. Targoviste, C.S. Sevlar Ploiesti, C.S.S. Ploiesti, C.S.S. Buzau, A.B.C. T-Pack Ploiesti

Programarea primei etape – TUR:

Etapa 1 – 09.10.2016

A.B.C. T-Pack Ploiesti C.S.U. Ploiesti

C.S.S. Buzau  – C.S.S. Targoviste

C.S. Sevlar Ploiesti C.S.S. Ploiesti

In competitia masculina la categoria de varsta U 16 participa 42 de echipe distribuite in 8 grupe


 

U 18 masculin

Grupa 5
Sevlar Ploiesti , C.S. Spike Bucuresti,  C.S.S. Ploiesti,  C.S.M. Ploiesti,  Steaua C.S.M. EximBank Bucuresti

 

Programarea primei etape – TUR:

Etapa 1 – 15.10.2016

sta Steaua C.S.M. EximBank Bucuresti

C.S.S. Ploiesti – C.S. Spike Bucuresti

C.S.M. Ploiesti C.S. Sevlar Ploiesti

In competitia masculina la categoria de varsta U 18 participa 31 de echipe distribuite in 6 grupe

 

Comments

comments

About constantin

Check Also

cssploiesti3

CSS Ploiesti – Selectie baschet – baieti – nascuti in anul 2001 si mai mici

CSS Ploiesti – Selectie baschet – baieti – nascuti in anul 2001 si mai mici …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *